Projelerinizde verimliliği artırmak, hataları bulmak ve daha hızlı geliştirmek için kullanabileceğiniz araçlarla dolu bir dünya!

Html meta etiketleri

Sezai AlkanFrontend Developer

Html Meta Etiketleri Html Yapısı Yazımdada Bahsettiğim Gibi Html Yapısında <head> </head> Etiketleri Arasında Belirtmemiz Gerek Meta Etiketleri Vardır.

Bunların Olmazsa Olmazlarından Birisi Karakter Seti'dir. charset Olarak Türkçe Karakterleri Destekleyen utf-8 Tipinde Belirtebiliriz. Aksi Takdirde Sayfa Başlığınızda Sayfa İçeriğinde Yazdığınız Yazılarda Değişik Karakterler Görebilirsiniz.

description Etiketi Sayfa Açıklaması Olarak Belirtilir. Google Sayfanıza Uğradığında Bakacağı Yerlerden Biridir. Bu Etiket Google Üzerinde Arama Esnasındaki Site Açıklaması Olarak Karşımıza Çıkar.

keywords Etiketi İle Belirli Kelimelerle Sayfa İçeriğini Tanımladığımız Yerdir. Anahtar Kelimeleri virgülle Ayırarak Yazmamız Yeterlidir. Bu Etiket Arama Motorları Tarafından Sayfa İle İlgili Bilgi Almaktadır. Fakat Artık Google ' In Bu Etiketi Kullanmadığı Söyleniyor. Bazı Seo Makalelerinde Kullanılmaması Tavsiye Ediliyor.

author Etiketi İle Sayfanın Yazar Bilgisini Belirtiriz.

viewport Etiketi Artık Bir Sayfanın Vazgeçilmez meta Etiketleri Arasındadır. Nedeni İse Web Sayfanıza Farklı Çözünürlükte Bir Çok Cihazdan Erişim Sağlanacağı İçin Css İle Bunun Ayarlanması Gerekmektedir. Bu Etiket Tanımlanmadığı Zaman Sayfanızın Mobil Uyumluğu Düşük Derecelendirilebilir.

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
  <title>Sezai ALKAN</title>
  <meta charset="utf-8">
  <meta name="description" content="Html İşaretleme Dili">
  <meta name="keywords" content="Html,Xml,Css">
  <meta name="author" content="Sezai ALKAN">
  <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
</head>
<body>
</body>
</html>
Anonim

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sosyal Medya

Mobil Uygulama

Tarayıcı Eklentileri

Şifre Oluşturucu

Google Chrome Plugin

Yardımcı Siteler

w8icon

w8icon.com

Kod depo

koddepo.com

e-mvc

e-mvc.com